pl33

Młodzież z naszej parafii wybiera się na diecezjalne spotkanie. W tym czasie szczególnie zastanawiamy się nad tematem powołania. To pewnego rodzaju droga życia. A skoro tak, przyda się mapa. Dlatego też nazwa spotkania to "Mapa Serca". Jedziemy słuchać, wspólnie się bawić, wspólnie modlić i wielbić Pana. Te spotkania od kilku lat gromadzą nie malejącą liczbę około czterech tysięcy (!) młodych osób. Zapraszamy.

fos

Film "Fos" został opracowany i nagrany przez Adama Kozika i Kingę Zaziąbło z Krościenka w ramach konkursu w projekcie Skarby Górali. Zdobył w tym konkursie drugie miejsce. Pokazuje piękne krościeńskie pejzaże i opowiada o ruchu Światło-Życie, który w krościeńskiej parafii działa od wielu lat. << kliknij tutaj >>

Powodzeniem zakończyły się starania parafii w Krościenku o pozyskanie środków finansowych na dokończenie remontu zabytkowego kościoła w Krościenku n.D. W lipcu 2018 roku została podpisana umowa z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Krakowie na udzielenie dotacji dla parafii w Krościenku. Tym razem wysokość dotacji wynosi 75 000 zł. Przeznaczona zostanie na zadanie pn:Remont kościoła pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem - etap II kontynuacja prac (z wyłączeniem wieży kościoła)”. Jak informuje ks. Proboszcz Henryk Homocnik: "już niebawem bezcenny krościeński zabytek zalśni nowym blaskiem. Termin wykonania zadnia to 30 września 2018 roku."

pieniny kultura sacrum Przed nami dziewiąta edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum". W jego ramach odbędzie się sześć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem. Ich wspólnym mianownikiem będzie tradycyjnie muzyka organowa.

Oprócz niej zabrzmi w Krościenku po raz pierwszy flet, waltornia oraz muzyka autorska, skomponowana specjalnie na nasz Festiwal, a wykonana na instrumentarium elektronicznym! Usłyszymy ponadto solowe kompozycje wokalne, a całość dopełnią dzieła chóralne. Kalejdoskop dźwiękowy tegorocznego festiwalu jest więc jak zawsze bogaty i w tym roku bardziej niż dotychczas – międzynarodowy. Wystąpią bowiem artyści z Niemiec, Włoch, Rosji, a także USA!

Festiwal rozpocznie się prologiem w starym kościele pw. Wszystkich Świętych przy Rynku w sobotę 21 lipca o godzinie 16:00. Uroczysta inauguracja odbędzie się dzień później, w niedzielę 22 lipca o godz. 16:00 w nowym kościele, podczas której teksty poetyckie i proza „Wolność jest w nas", przedstawiona przez znakomitego aktora Adama Woronowicza, przeplatać się będzie z improwizacjami organowymi.
Całości Festiwalu towarzyszyć będzie wystawa mistrza akwareli pienińskiej – Andrzeja Beliczyńskiego.

Festiwal potrwa do 18 sierpnia, na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

przyjdz Duchu SwietyTo święto dla całej wspólnoty parafialnej. Młodzież z klas trzecich gimnazjum przyjęła w poniedziałek, 30 kwietnia, sakrament bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu był ks. bp Stanisław Salaterski. Dary Ducha Świętego każdy otrzymał w sakramencie chrztu. Sakrament bierzmowania umacnia nas w mocy Ducha i pozwala czerpać z bogactwa tych darów. Módlmy się o silną i radosną wiarę dla młodzieży.

Cisza grobu pańskiego. Stary kościół krościeńskiej parafii uświęcony modlitwą pokoleń. Strażacka zmiana warty. Śpiew Związku Podhalan. Rozważania młodzieży. Ciche spowiedzi. Adoracja. Wielkopiątkowa Cisza zamieniła się po nocy w rodzinne spotkania przy błogosławieństwie pokarmów. A potem ciemność grobu rozświetliło światło. Grób pusty. Świat oświetlony łaską Zmartwychwstałego.

DSC 1321 DSC 1325

Od wielu lat młodzież w niedzielę palmową na całym świecie gromadzi się wokół swoich biskupów. To święto radości stało się także naszym udziałem. Ponad 80 młodych osób z dekanatu wzięło udział w tarnowskim spotkaniu. Najpierw część koncertowo-modlitewna. Była połączona ze świadectwem Magdy Kleczyńskiej. Świadectwo to poruszyło wielu słuchaczy, opowiadali o tym w drodze powrotnej. Modlitwa uwielbienia poprowadzona przez ks. Marka. Następnie czas na posiłek, a potem tradycyjnie droga krzyżowa ulicami miasta. Po przejściu do parafii bł. Karoliny uroczysta Msza święta z biskupem Andrzejem Jeżem. Dopisała pogoda, humory. Wiele treści, nawiązujących w tym roku do cnoty czystości, poruszyło młode serca. Więcej zdjęć na stronie Gościa Niedzielnego. Można także wysłuchać homilii Biskupa Ordynariusza i poszukać znajomych twarzy.

W przedostatnim tygodniu Wielkiego Postu modliliśmy się na drodze krzyżowej ulicą Lubań. Zimna aura nie przeszkodziła wielu wybrać się na tę krótką drogę pod górę. Rozważania związane z proroctwami Izajasza okazały się aktualne także dla naszych czasów. Było to zwieńczenie nabożeństw drogi krzyżowej przygotowywanych przez młodzież w postne piątki o 19.00.

Rekolekcje prowadzi Ks. Adam Stankiewicz MIC

Niedziela – 18 marca

Godz. 6.30 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 8.00 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 9.30 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 11.00 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 12.15 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 15.30 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;

Godz. 16.30 - Msza Św.;

Godz. 17.00 - Nauka stanowa dla ojców i mężów;

Poniedziałek – 19 marca

Godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 18.00 - Nauka stanowa dla matek i żon;

Wtorek – 20 marca

Godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 18.00 - Nauka stanowa dla młodzieży

Środa – 21 marca

Godz. 15.00 - Msza Św. z nauką dla chorych;

Godz. 17.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich

• Czytania na piątek, 21 września 2018

Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego - Święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty

(Ef 4, 1-7. 11-13)