pieniny kultura sacrum Przed nami dziewiąta edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum". W jego ramach odbędzie się sześć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem. Ich wspólnym mianownikiem będzie tradycyjnie muzyka organowa.

Oprócz niej zabrzmi w Krościenku po raz pierwszy flet, waltornia oraz muzyka autorska, skomponowana specjalnie na nasz Festiwal, a wykonana na instrumentarium elektronicznym! Usłyszymy ponadto solowe kompozycje wokalne, a całość dopełnią dzieła chóralne. Kalejdoskop dźwiękowy tegorocznego festiwalu jest więc jak zawsze bogaty i w tym roku bardziej niż dotychczas – międzynarodowy. Wystąpią bowiem artyści z Niemiec, Włoch, Rosji, a także USA!

Festiwal rozpocznie się prologiem w starym kościele pw. Wszystkich Świętych przy Rynku w sobotę 21 lipca o godzinie 16:00. Uroczysta inauguracja odbędzie się dzień później, w niedzielę 22 lipca o godz. 16:00 w nowym kościele, podczas której teksty poetyckie i proza „Wolność jest w nas", przedstawiona przez znakomitego aktora Adama Woronowicza, przeplatać się będzie z improwizacjami organowymi.
Całości Festiwalu towarzyszyć będzie wystawa mistrza akwareli pienińskiej – Andrzeja Beliczyńskiego.

Festiwal potrwa do 18 sierpnia, na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

przyjdz Duchu SwietyTo święto dla całej wspólnoty parafialnej. Młodzież z klas trzecich gimnazjum przyjęła w poniedziałek, 30 kwietnia, sakrament bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu był ks. bp Stanisław Salaterski. Dary Ducha Świętego każdy otrzymał w sakramencie chrztu. Sakrament bierzmowania umacnia nas w mocy Ducha i pozwala czerpać z bogactwa tych darów. Módlmy się o silną i radosną wiarę dla młodzieży.

Cisza grobu pańskiego. Stary kościół krościeńskiej parafii uświęcony modlitwą pokoleń. Strażacka zmiana warty. Śpiew Związku Podhalan. Rozważania młodzieży. Ciche spowiedzi. Adoracja. Wielkopiątkowa Cisza zamieniła się po nocy w rodzinne spotkania przy błogosławieństwie pokarmów. A potem ciemność grobu rozświetliło światło. Grób pusty. Świat oświetlony łaską Zmartwychwstałego.

DSC 1321 DSC 1325

Od wielu lat młodzież w niedzielę palmową na całym świecie gromadzi się wokół swoich biskupów. To święto radości stało się także naszym udziałem. Ponad 80 młodych osób z dekanatu wzięło udział w tarnowskim spotkaniu. Najpierw część koncertowo-modlitewna. Była połączona ze świadectwem Magdy Kleczyńskiej. Świadectwo to poruszyło wielu słuchaczy, opowiadali o tym w drodze powrotnej. Modlitwa uwielbienia poprowadzona przez ks. Marka. Następnie czas na posiłek, a potem tradycyjnie droga krzyżowa ulicami miasta. Po przejściu do parafii bł. Karoliny uroczysta Msza święta z biskupem Andrzejem Jeżem. Dopisała pogoda, humory. Wiele treści, nawiązujących w tym roku do cnoty czystości, poruszyło młode serca. Więcej zdjęć na stronie Gościa Niedzielnego. Można także wysłuchać homilii Biskupa Ordynariusza i poszukać znajomych twarzy.

W przedostatnim tygodniu Wielkiego Postu modliliśmy się na drodze krzyżowej ulicą Lubań. Zimna aura nie przeszkodziła wielu wybrać się na tę krótką drogę pod górę. Rozważania związane z proroctwami Izajasza okazały się aktualne także dla naszych czasów. Było to zwieńczenie nabożeństw drogi krzyżowej przygotowywanych przez młodzież w postne piątki o 19.00.

Rekolekcje prowadzi Ks. Adam Stankiewicz MIC

Niedziela – 18 marca

Godz. 6.30 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 8.00 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 9.30 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 11.00 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 12.15 - Msza Św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 15.30 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;

Godz. 16.30 - Msza Św.;

Godz. 17.00 - Nauka stanowa dla ojców i mężów;

Poniedziałek – 19 marca

Godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 18.00 - Nauka stanowa dla matek i żon;

Wtorek – 20 marca

Godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich;

Godz. 18.00 - Nauka stanowa dla młodzieży

Środa – 21 marca

Godz. 15.00 - Msza Św. z nauką dla chorych;

Godz. 17.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich

Od 1 października Msze Święte wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele będą sprawowane o godzinie 17.00. W październiku zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różancowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 17.00 przed Eucharystią.

mkidn 01 cmyk

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem otrzymała dotację w wysokości 161 780 tys. zł z programu Ochrona Zabytków. Dotacja przeznaczona zostanie na wykonanie II etapu realizacji zadania pn: Remont zabytkowego kościoła pw. Wszystkich Świętych w Krościenku”. Zakres prac obejmuje remont elewacji, posadzki, kamiennego portalu oraz drzwi. Całość wykonania tego etapu wynosi 330 163,00 zł; Termin wykonania zadania określony w umowie to 30 listopada 2017roku.

• Czytania na wtorek, 17 lipca 2018

Wtorek XV tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne Świętego Aleksego

(Iz 7, 1-9)
    Za czasów Achaza, syna Jotama, syna Ozjasza, króla Judy, wyruszył Resin, król Aramu, z Pekachem,