Stary Kościół ujawnia swe tajemnice

koci zdW poprzednie wakacje, kiedy kościół pw. Wszystkich św. został po raz pierwszy otwarty dla turystów i mieszkańców spotkało się to z ogromnym entuzjazmem przybywających do niego gości. W tym roku kościół również będzie otwarty dla wszystkich chętnych w dni powszednie od 10.00 do 14.00, a w Niedzielę od 12.00 do 16.00. Stary kościół jest najcenniejszym zabytkiem naszej miejscowości. Trawiony pożarami, grabiony, niszczony i remontowany zachował to, co najcenniejsze – niezwykłą atmosferę i ducha sprzyjającego modlitwie. Na miejscu na wszystkich chętnych czekają opiekunowie kościoła, którzy z chęcią przybliżą historię tego niezwykłego zabytku. Skąd na ścianie wzięły się trzy diabły oraz co symbolizują zagadkowe pasy na wieży? Tego i innych ciekawych rzeczy możemy się dowiedzieć od opiekunów kościoła. Zapraszamy miłośników zabytków, turystów do odwiedzenia kościoła nawet na chwilę przed wyruszeniem na górskie wędrówki i na modlitwę w miejscu naznaczonym historią i kultem Krościeńskiej Pani. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT