Sław języku tajemnicę Ciała i najdroższej Krwi

zd„Wszystkie kroki człowieka, który idzie, aby wysłuchać Mszy, są ponumerowane przez Anioła i każdemu będzie przyznana najwyższa nagroda w tym i wiecznym życiu” Tak twierdził św. Augustyn. Czy w takim razie oznacza to, że zamiast jechać samochodem do kościoła mamy iść pieszo? Jak kto woli. Oczywiście trochę ruchu nie zaszkodzi, ale nie o to chodzi. Msza św. nie jest tylko w jeden dzień tygodnia. Jest codziennie, a nawet kilka razy dziennie rano i wieczorem. W tłoku codziennych obowiązków często ciężko nam znaleźć czas jeszcze na Mszę. Ale może warto niekiedy wstać wcześniej, albo poświęcić pół godziny po pracy, aby spotkać żywego Boga. Eucharystia jest darem, wspaniałym prezentem, który Chrystus ofiarował nam podczas ostatniej wieczerzy. Komunia święta, która dla każdego z nas była niezapomnianym wydarzeniem z dzieciństwa jest duchowym pokarmem, który umacnia i sprawia, że w naszym sercu mieszka sam Jezus.

Obecność Chrystusa pod postacią Chleba i Wina jest wielką tajemnicą. Żaden człowiek do końca nie może jej pojąć, chyba że Bóg da mu to poznać głębiej niż innym. Kluczem do sukcesu jest wiara, silna i niezachwiana. Wiara umacnia, oraz buduje. Pozwala na choć częściowe zrozumienie tych niesamowitych darów, których i tak do końca nie pojmiemy. Uroczystość Bożego Ciała to wydarzenie, które publicznie pokazuje, że wierzymy w prawdziwą obecność Jezusa pod postacią Chleba i Wina. Procesje Bożego Ciała pokazują również, że Jezus nie chce być zamknięty w przysłowiowych czterech ścianach kościoła, ale chce być blisko nas, naszych problemów i spraw dnia codziennego. Poprzez częste przyjmowanie Komunii św. oraz uczestnictwo w adoracji Najświętszego Sakramentu pogłębiajmy swoją wiarę i zanośmy Jezusa w miejsca, gdzie Go najbardziej brakuje i do osób, którym Go szczególnie potrzeba.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowań i godnego przeżycia Bożego Ciała: LSO, Siostrom Zakonnym, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym i ich rodzicom, Bractwu Różańcowemu, Orkiestrze Dętej, osobom, które przygotowały ołtarze oraz wszystkim wiernym. /M.S./

KANCELARIA

KONTAKT